lepiej pomócW porywie przedświątecznej spontaniczności i chęci dzielenia się dobrem Oblicza zmian podjęły się koordynowania przygotowania Szlachetnej Paczki dla Pani Zofii. Zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu wszystkich Przyjaciół i Sympatyków! Możemy wspólnie wesprzeć ideę mądrej pomocy propagowaną w ramach corocznego projektu Stowarzyszenia WIOSNA.

Wybraliśmy rodzinę, dla której chcemy przygotować paczkę, a konkretnie wybraliśmy Panią Zofię:

Pani Zofia (89 l.) jest pogodną starszą osobą.
Od wielu lat ma problemy z sercem, miała również połamane kręgi. Dużym utrudnieniem w życiu codziennym jest uszkodzony wzrok, brak siatkówki i barwników, co powoduje, że praktycznie nie widzi, rozpoznaje tylko kształty. Miesięczny koszt leczenia to 400 zł. Pani Zofia żyje samotnie w mieszkaniu, którego utrzymanie to koszt 652 zł miesięcznie. Po odliczenia kosztów leczenia i utrzymania mieszkania na życie zostaje jej miesięcznie jedyne 362 zł.
Całe życie pani Zofia poświęciła na samotne wychowywanie dzieci, po śmierci męża, a następnie wnuków, kiedy zmarli jej dwaj synowie i ich żony. Pani Zofia podkreśla, że najbardziej dumna jest ze swoich wnuków, z tego, że udało im się zdobyć wyższe wykształcenie. Ważne jest dla niej również to, że wzajemnie się szanują i wspierają. Na co dzień pani Zofia, po mimo wady wzroku dzielnie radzi sobie z obowiązkami domowymi. W miarę możliwości stara się samodzielnie dbać o porządek w mieszkaniu. Każdego dnia radzi sobie z trudnościami, przez stan zdrowia sama poranna toaleta oraz ubieranie zajmują pani Zofii godzinę, mimo to radzi sobie sama.
Wśród najważniejszych potrzeb pani Zofia wymienia sweter zapinany na guziki, ponieważ w tym, który posiada wstyd jej wyjść do lekarza, jest już po prostu zniszczony. Byłaby również wdzięczna za ciepły, polarowy szlafrok, który ogrzałby ją w zimowe wieczory oraz żywność, na którą niekiedy brakuje pieniędzy, ze względu na wysokie koszty leczenia.

Do akcji możecie włączać się za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku biorąc udział w utworzonym przez nas wydarzeniu „Szlachetna Paczka dla Pani Zofii”. Wtedy to, wyślemy Wam zaproszenie do aplikacji MOJA PACZKA, która pomaga kompletować niezbędne artykuły lub przekażemy numer konta, na który można wykonać przelew na rzecz paczki.